PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

Trendy ve světě vlasů

TRENDY VE SVĚTĚ VLASŮ

Také milujete módu? Rádi se inspirujete vizáží slavných krásek, nažhaveně prohlížíte obrázky z přehlídkových mol a pátráte po cool úlovcích, které osvěží Váš styl? Chcete mít přehled o tom, co hýbe módním světem? Připravte si šálek kávy, vychutnejte si chvíli nerušené pohody ve stylu hygge a sledujte spolu s námi trendy ve světě vlasů!

 

Móda, vzhled, měnící se kultura...

Snad se může zdát povrchní, a přesto je jedním z nejcharakterističtějších rysů vystihujících obraz člověka a společnosti.

Vysoký culík je módním evergreenem, který dodává smyslný, sebevědomý výraz

Vlasy jsou korunou podtrhující náš styl

Milujete klasickou jednoduchou eleganci s propracovanými detaily a precizním střihem; něžnou krásu přirozenosti zahalenou do romantických vln; pohodový styl copaté sympaťačky v oversized svetru, zpod kterého nedbale vykukují cípy košile; svůdný třpyt bohyně v glamour stylu s bohatým účesem; nebo svůj styl ráda okořeníte dávkou extravagance a lákají Vás odvážné kreace plné barev, které rozzáří Vaši osobnost?

Vlasy se stávají módním doplňkem, který ženy s hrdostí prezentují. Aktuální trendy ve světě vlasů vyžadují dávku sofistikovanosti. Ať jste rozevlátou romantickou vílou, elegantní dámou ve středu společnosti, opojnou čarodějkou noci, praktickou ženou, milující matkou, nebo pohodářkou se srdcem na pravém místě a neodolatelným úsměvem, vlasy jsou korunou Vaší krásy. Padnoucí účes dokonale podtrhuje náš styl a to není radno podcenit.

 


Móda a krása

Krása má tisíce podob. Její kouzlo spočívá v neuchopitelnosti a nekonečném toužení. Je mihotavým odleskem dokonalosti, tak křehkým, jako motýl něžně třepetající křídly z perleti. Chvíli je tu a můžeme ji vnímat všemi smysly, ponořit se do jejích opojných vod a dýchat její vůni... A vzápětí se kouzlo vytrácí. Na okamžik nám dá božský pocit, jako bychom dosáhli nejvyššího vrcholu, ale jen se otočíme, spatříme na horizontu nový vrchol, ještě lákavější...

A přece dokáže být věčná! Pevně odolávající pod nánosy prachu let i celých staletí, aby byla znovu objevena a obdivována s odzbrojující dávkou úžasu a vzrušení. A tak se ve vnímání krásy prolíná staré s novým v nekonečných variacích barev, tvarů a melodií. Nadčasová dimenze přirozené krásy se občas skryje pod maskou přelétavých trendů extravagance, aby v pravý čas odkryla svou pravou tvář...                    A ozdobila ji sametovou stužkou po vzoru Chanel!

 

Vnímání krásy v kontextu času se proměňuje pod diktátem módních trendů, které přichází a zase odchází, aby je vystřídaly další. Proměnlivost módy vychází z její podstaty, jež spočívá v jejím šíření. Pouze část společnosti objekt módy prezentuje a účastní se módního dění. Zbytek světa k tomu teprve směřuje. Jakmile je móda rozšířena, přestává být módou. Mění se v podobu všednosti, jež zaplavuje ulice, zatímco v jejím středu se rodí nová módní vlna, která bude brzy určovat, co je na světě nejkrásnější!

 

Jedinou jistotou v módě je, že současná módní vlna není poslední.

Důmyslná hra kontrastů snoubí čistou eleganci s brilantním střihem a efektními detaily


Krásné dlouhé a husté vlasy nikdy nevyjdou z módy

Módní vlna střídá druhou, avšak jedno platí stále. Krásné, zdravé vlasy budou vždy in! U žen jsou obzvláště dlouhé vlasy nadčasovým aspektem krásy. Muže odjakživa fascinují a ženám dodávají pocit většího sebevědomí. A to se zřejmě nikdy nezmění.

Prodlužování vlasů je proto velmi atraktivní disciplínou a s dnešními možnostmi je konečně dostupné prakticky všem. Dlouhé vlasy poskytují nekonečnou variabilitu v účesech, o kterých byste jinak mohli jenom snít. Moderní techniky, jako jsou vlasové pásky, umožňují super jednoduché melírování a tónování díky kombinaci pramenů v několika odstínech a pomohou tak bez zbytečného zatížení vlastních vlasů docílit dokonalého efektu. Toužíte-li po vizáži dlouhovlásky políbené sluncem dle aktuálních trendů ombré nebo bayalage, není nic snazšího. I Vy můžete mít vlasy jako kráska z obálky Vašeho oblíbeného módního časopisu!

 

Tolik k úvodu do tématu módních trendů, které je se světem krásných vlasů neodmyslitelně spjato.

V dalších příspěvcích k tématu se dočtete například:

  • o aktuálních trendech v barvách a stylingu vlasů
  • o životě a práci slavných stylistů a kadeřníků
  • o hvězdách showbyznysu a jejich módních kreacích
  • o ikonách módního průmyslu
  • a spoustu dalšího

 

Věděli jste, že...

trend nadčasové módy zvaný slow fashion je stále více v kurzu? O tom, co představuje a  jak souvisí s vlasy se dočtete v našem magazínu!