PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

Keratin za tepla – oblíbená klasika v prodlužování

Keratin za tepla - oblíbená klasika v prodlužování

Keratin za tepla je nejrozšířenější a nejznámější metodou permanentního prodlužování  vlasů, při níž se aplikují prameny vlasů s keratinovým zakončením. Metoda slibuje velmi precizní prodloužení s přirozeně vyhlížejícím výsledkem. Pojďme se podívat blíže na samotný proces aplikace, jeho výhody a nevýhody.

Ještě před samotnou aplikací je třeba vybrané vlasy k prodloužení rozpramínkovat a jednotlivé prameny opatřit speciálním keratinovým zakončením. Zakončení, tak zvané keratinové nehtíky, mohou být různých tvarů  (U, F, V).

Postup aplikace

Keratinový konec se přiloží k vlastním vlasům co nejblíže u hlavy a roztaví se speciálními tavicími kleštěmi zahřátými na teplotu mezi 150 - 200° C. Aby nedošlo k popálení pokožky hlavy, používají se při aplikaci ochranné plastové terčíky. Za pomocí kleští jsou pak jednotlivé prameny připevněny. Ztuhnutím keratinu vznikne velmi pevný a odolný spoj. Výsledné spoje jsou drobné a nenápadné, přibližně o velikosti 1 cm. V minulosti se používaly spoje kulatého tvaru, od kterých se postupně upustilo. V současnosti se ve většině salonů setkáte zpravidla s plochými spoji, které jsou a pohodlnější při nošení a zejména při spánku.

Aplikace keratinu za tepla nemusí vyhovovat všem zákazníkům, někteří se obávají poškození vlastních vlasů působením vysokých teplot a proto raději dávají přednost šetrnějším metodám prodlužování vlasů.

 

Věděli jste, že...

Prodlužování vlasů keratinem lze nově provádět také za studena? Žhavé kleště jsou nahrazeny moderním ultrasonickým přístrojem, který umožňuje pevné přichycení keratinového spoje bez vysoké teploty.

 

K prodlužování touto metodou existuje více druhů keratinového materiálu různých kvalit. Nejžádanější je keratin italský, který je osvědčený mezi profesionály pro své vynikající vlastnosti.

Standardně se k prodloužení používá cca 100 pramenů v závislosti na hustotě vlastních vlasů a výsledném objemu, jaký požadujete. Celý proces prodlužování vlasů keratinem je časově náročný, při precizní práci může trvat 3-5 hodin.

 

Jak je to s reaplikací keratinu

Prodlužování vlasů keratinem vyžaduje dodržování optimálního intervalu posunutí spojů, to je maximálně 12 týdnů. Záleží však na rychlosti růstu vlasů, u některých žen je nutná pravidelná reaplikace již po 2 měsících. Necháte-li vlasy příliš odrůst, mohou se na odrostech u keratinových spojů vytvořit drobné dredíky, které se následně velmi obtížně vyčesávají. Dochází tak zbytečně k poškození vlasů.

Reaplikace či odstranění prodloužených pramenů se provádí s pomocí speciálního gelového odstraňovače, kterým jsou spoje šetrně odděleny od vlasů. Nevýhodou této metody je, že při reaplikaci musí být konce vlasů se zbytkem keratinu odstřiženy a tím se zkracuje délka pramenů. Je tak nutné častěji kupovat nové vlasy, aby prodloužení dosahovalo požadované délky.

 

Správná péče je nutností

Vlasy s keratinovými spoji vyžadují speciální péči. Obecně pro prodloužené vlasy platí, že by měly být ošetřovány kosmetikou bez sulfátů, silikonů a ovocných složek. Důležité je také dbát na správnou techniku mytí a česání a používat speciální kartáče vhodné pro prodloužené vlasy, které nevytrhávají jednotlivé vlasy z pramenů. Dejte pozor na to, abyste Při úpravě vlasů žehličkou či kulmou je třeba dát pozor, aby se nezahřály spoje. Mohly by se tak roztavit a povolit. Keratinovým spojům byste se měli vyhnout i při nanášení kondicionérů nebo vlasových masek, aby nedošlo k jejich poškození.

 

Výhody:

  • spoje jsou drobné a lehké, přesto však pevné a velice odolné
  • ploché spoje (oproti kulatým) netlačí při spánku
  • spoje jsou téměř neviditelné i při nošení culíků
  • do dalšího posunutí vydrží až 12 týdnů

 

No Comments Yet.

Leave a comment