PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

FENOMÉN SLOW FASHION

 

Znáte pojem "slow fashion"?

Téma, o němž se v poslední době stále více mluví. Slow fashion, neboli pomalá móda, je odpovědí na produkci „rychlé módy” zaplavující svět obrovským množstvím věcí, které za rok vyjdou z módy nebo se opotřebí. V důsledku nízké kvality, která je dána tlakem na nízkou cenu, vzniká enormní množství odpadu, zatímco pulty obchodů se plní novým a novým zbožím. Neustálý koloběh rychlé módy tak představuje velkou zátěž pro naši planetu.

Příznivci slow fahion jsou lidé, kterým záleží na životním prostředí a snaží se ho chránit. Proto uplatňují ohleduplný přístup k životu v duchu slow fashion, který se těší stále větší oblibě. Jde o módu, která vydrží podstatně déle, než jednu sezónu, je kvalitní a nadčasová.

 

Krásné dlouhé a husté vlasy nikdy nevyjdou z módy

Krásné vlasy představují dokonalý model nadčasové krásy

 

Nejen oblečení, ale například i bytové vybavení – nábytek i dekorace – se dají nakupovat tak, aby nepodléhaly trendům, byly vyrobeny kvalitně, eticky, zodpovědně k životnímu prostředí a dlouho vydržely. Prvotní investice do kvalitního nadčasového kousku může být sice o něco vyšší, ale litovat toho nebudete. Z dlouhodobého hlediska se Vám vyplatí.

 

Klíčové aspekty slow fashion

U nás jde o poměrně nový koncept a možná hned tak nenajdete výrobce, který by své produkty označoval logem či symbolem prozrazujícím, že jsou šetrné a udržitelné. Nezbývá tedy, než pátrat a pečlivě zvažovat. Nabízíme několik tipů, na co se při nákupu soustředit, pokud Vás princip slow fashion zaujal:

  • NADČASOVOST - Lze produkt použít v různých stylech, třeba jen se změnou drobných detailů?
  • KVALITA - Jedná se o kvalitní výrobek, který dlouho vydrží? Jaká je na něj záruka?
  • ETIKAJe produkt vyráběn eticky? Nedochází při jeho výrobě k poškozování přírody či ke zneužívání lidských zdrojů?
  • EKOLOGIELze výrobek v případě, kdy doslouží, recyklovat nebo ekologicky zlikvidovat?
  • PŮVOD - Byl produkt vyroben lokálně, z místních zdrojů, bez nadměrných transportních nákladů?

 

Slow fashion a vlasy - jde to dohromady?

Jak lze vyčíst z titulku výše, vlasy jsou nadčasovým aspektem krásy.  Zvláště u žen jsou již od pradávna vnímány jako symbol krásy a sexappealu, i když muži se také rádi pyšní bujnou kšticí, která při padnoucím střihu dokonale zdůrazní mužné rysy jejich tváře. Bez ohledu na módní trendy, krásu vlasů, které září zdravím a v pohybu hrají jemnými odlesky slunce, budeme vždy obdivovat!

Není proto divu, že po krásných vlasech toužíme a hledáme prostředky, jak jich docílit. Pomáhá nám při tom kosmetika a služby kadeřnických salonů, kde do jisté míry můžeme uplatnit principy slow fashion.

Například u šamponů, kondicionérů a stylingových prostředků se můžeme zaměřit na jejich složení, obaly, technologii výroby, na filozofii, kterou prezentuje jejich výrobce. V dnešní době si stále více výrobců uvědomuje urgenci ochrany životního prostředí a přichází na trh s produkty na bázi přírodních složek, které s vlasy dokáží zázraky a nepředstavují přitom zátěž pro přírodu.

Zásady slow fashion lze uplatnit i ve sférách módy, jako je prodlužování vlasů

 

A jak je to s prodlužováním vlasů?

Možná Vás překvapí, že prodlužování vlasů je oblast, kde lze principy slow fashion skvěle uplatnit. Vzpomenete si na výše uvedené body? Právě u prodlužování vlasů se Vám může velmi vyplatit, budete-li na ně dbát. Pro jistotu si je ještě jednou zopakujme - přecejen, opakování je matkou moudrosti:

  • NADČASOVOST - Dlouhé vlasy jsou korunou ženské krásy a nikdy nevyjdou z módy!
  • KVALITA - Při výběru vlasů k prodlužování se volba kvalitního materiálu rozhodně vyplatí. Zaměřte se na záruku životnosti - kvalitní vlasy vydrží při správné péči více reaplikací a prodejce by to měl garantovat! U levných nekvalitních produktů se po pár umytích budete trápit s hrubými vlasy, které se stále cuchají, a do půl roku si budete muset koupit nové prameny. Nejen, že je to nepříjemné, ale také finančně nevýhodné.
  • ETIKAJsou vlasy vyráběny eticky? Dokáže dodavatel garantovat, že při jejich výkupu a zpracování nedochází ke zneužívání lidských zdrojů?
  • EKOLOGIE - Vlasy jsou přírodní materiál a tak s jejich recyklací není problém. Háček však může být v technologii zpracování, zvláště u vlasů z Asie, které jsou chemicky ztenčovány a následně napuštěny silikonovou vrstvou, aby byly hladké a podobaly se těm evropským. Tento chemický proces může představovat zátěž pro ekosystém.
  • PŮVOD - U středoevropských vlasů s garancí původu jde o lokální produkt, který je navíc ručně zpracován. U místních dodavatelů naleznete vlasy původem z České a Slovenské republiky, případně z Polska. Nevznikají tak nadměrné náklady na přepravu, jako u vlasů z jiných kontinentů, čímž se šetří i životní prostředí. Navíc jsou tyto vlasy svou strukturou identické s našimi a díky tomu výsledek prodloužení působí velmi přirozeně.

 

Věděli jste, že...

středoevropské vlasy se vyznačují nejdelší životností? V panenském stavu vydrží až 12 aplikací, u barvených lze při správné péči garantovat 8 aplikací.

No Comments Yet.

Leave a comment