PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

Druhy vlasů k prodlužování

DRUHY VLASŮ K PRODLUŽOVÁNÍ

Správný výběr vlasů k prodlužování je klíčovým aspektem, který ovlivní cenu, životnost a celkový výsledek proměny. Na trhu naleznete vlasový materiál různých kvalit a vlastností, ne vždy odpovídajících uvedené ceně. Jak se zorientovat a nekupovat zajíce v pytli? Jaká volba bude právě pro Vás nejvhodnější?  Připravili jsme pro Vás  ucelený přehled druhů vlasů s podrobným popisem jejich vlastností, který, jak doufáme, usnadní výběr vlasů k Vaší spokojenosti.

 

UDĚLEJME SI JASNO V POJMECH

V nabídce dodavatelů s vlasy pro prodlužování naleznete profesionály, kteří mají své zákaznice na prvním místě a nabízí reálnou kvalitu. Bohužel však můžete narazit i na spoustu těch, kteří udávají zavádějící informace v zájmu rychlého zisku. 

Na českém internetu naleznete celou řadu obchodů s vlasy. Pořídit si e-shop je v dnešní době hračka, a tak není divu, že na vzrůstající oblibě prodlužování vlasů chtějí vydělat různí lidé, kteří o něm prakticky nic nevědí. To jim nelze zazlívat. Co je však horší, že právě tito prodejci pak prostřednictvím svých webů prezentují často nepřesné, v některých případech dokonce lživé informace. A zmatek je na světě!

Pojďme si proto ujasnit, co si ve skutečnosti představit pod pojmy, s nimiž se při výběru vlasů setkáte. 

 


STŘEDOEVROPSKÉ VLASY

Středoevropské vlasy mají neobyčejně hladkou a úžasně jemnou strukturu s různorodou vlnitostí od rovných až po kudrnaté. Jsou středně lesklé až matné, jejich vzhled je identický s našimi vlastními vlasy. K dostání jsou v širokém spektru panenských i barvených odstínů. Panenské neboli virgin vlasy bez jakýchkoliv chemických zásahů, dostupné v přirozené škále světlých i tmavých odstínů,  jsou nejvzácnější a vyznačují se mimořádně dlouhou životností, ale také nejvyšší cenou. V zásadě platí, čím světlejší odstín, tím vyšší cena, neboť s věkem přírodní blond vlasy tmavnou a světlé vlásky tak většinou pochází od dětských dárců. Barvením pomocí moderí šetrné technologie lze docílit libovolného odstínu dle Vašeho přání při zachování vysoké kvality vlasů a stále vynikající životnosti. Do středoevropských vlasů se vyplatí investovat především pro dlouhodobé prodloužení vlasů, kdy výrazně ušetříte díky možnosti opakovaných reaplikací namísto nákupu nových vlasů. Pro jednorázové metody produžování, jako jsou clip-in vlasy, se používají jen výjimečně, právě z důvodu vysoké ceny.

Středoevropské vlasy se chovají jako naše vlastní a jsou nenáročné na péči. Díky své jemné struktuře jsou však méně poddajné a nedrží příliš pevně tvar, tepelným stylingem jsou nadměrně zatěžovány a může dojít k jejich předčasnému poškození. Jsou tak ideální pro ženy s jemnými vlasy, které nevyžadují časté žehlení či natáčení vlasů pomocí kulmy.

 

Země původu: Česká republika, Slovenská republika, Polsko

Struktura vlasů: velmi jemné, hladké zcela přírodní vlasy

Lesk vlasů: přirozený lesk až mat, identický s našimi vlasy

Panenské ostíny: světlé až tmavé

Životnost panenských vlasů: 8 - 12 aplikací

Životnost barvených / bělených vlasů: 8 aplikací

 


VÝCHODOEVROPSKÉ VLASY

Východoevropské vlasy, známé také po názvem ruské vlasy, mají v porovnání se středoevropskými hrubší strukturu, vyznačují se pevností, rovnou či lehce vlnitou texturou a vysokým leskem. Jsou velmi poddajné a snadno tvarovatelné, vhodné pro i tepelný styling, pevné lokny vydrží až několik dní. Vyžadují náležitou péči, aby si zachovaly svůj zdravý, krásný vzhled a nedošlo k jejich předčasnému znehodnocení. Hodí se pro ženy se silnými a zdravými vlasy, u nich bude prodloužení působit opravdu krásně a přirozeně.

Nabídka barevných odstínů je v panenských vasech omezena pouze na tmavé, většinou se proto setkáte s barvenými východoevropskými vlasy ve všech odstínech barevné palety. Je-li k barvení použita šetrná technologie, která nepoškodí kutikulu vlasů, pak si při správné péči zachovají životnost přibližně 1 rok. Pro svou příznivou cenu, nádherný zdravý vzhled a vlastnosti vhodné k častému kulmování a žehlení jsou stále více žádaným artiklem.

 

Země původu: Rusko,Ukrajina, Bělorusko, Moldávie, Estonsko apod.

Struktura vlasů: rovné až jemně vlnité, zcela přírodní vlasy

Lesk vlasů: již v surovém stavu velmi lesklé, po barvení je lesk ještě výraznější

Panenské ostíny: pouze tmavé

Životnost vlasů: 4 aplikace

 


Věděli jste, že... 

takzvané VLASY EVROPSKÉHO TYPU nejsou totéž co EVROPSKÉ VLASY? Mohlo by se zdát, že jde o tentýž druh vlasů, ale vlasy evropského typu vůbec nepochází z Evropy. Jedná se o ztenčené asijské vlasy potažené ochrannou vrstvou silikonu, které se jako nové podobají přírodním evropským vlasům vzhledem a jemností, zdaleka však nedosahují jejich kvality a životnosti. Nenechte se zmást!

 


ASIJSKÉ VLASY

Asijské vlasy jsou celosvětově nejrozšířenějším vlasovým materiálem vůbec. Tento druh vlasů je často mylně zaměňován, nebo dokonce cíleně vydáván za vlasy jiné kategorie, například pod označením vlasy evropského typu. Proto je dobré mít přehled a vědět, na co si dát pozor.

S asijskými vlasy se můžeme setkat v různých kvalitách. V přirozeném stavu jsou velmi hrubé a tvrdé. Aby se jejich struktura zjemnila, prochází před barvením speciální chemickou úpravou. Směr růstu vlasů je plně zachovám, ale kutikula vlasů již ne. Po barvení je proto aplikována také silikonová vrstva pro dodání lesku a prodloužení životnosti. Nenechte se však odradit. Pokud budete používat šetrné přípravky - bezsulfátové, které jsou vhodné na barvené vlasy a neodstraní ochrannou silikonovou vrstvu, vlasy vydrží pěkné i půl roku.

Věděli jste, že...

Životnost všech kategorií vlasů prodloužíte až dvojnásobně použitím vhodné kosmetiky?  Více o správné péči o prodloužené vlasy v rubrice návody.

 

Životnost kvalitních asijských vlasů je 6 – 9 měsíců. Vzhledem k jejich vlastnostem jsou nejvhodnější pro výrobu Clip in vlasů, příčesků a jiných vlasových doplňků, které vyhledávají zákaznice toužící po dlouhých vlasech jen na určitě příležitosti. Použití REMY vlasů na Clip in a s tím souvisejícím občasným nošením se snižuje míra jejich opotřebení. Vhodné jsou pro zákaznice, které rády experimentují s barvami.

 

 

Země původu: Čína, Japonsko, Korea

Struktura vlasů: rovná až vlnitá; u přírodních vlasů velmi hrubá, u ztenčených se podobá evropským vlasům

Životnost vlasů: 2 - 3 aplikace

 


Věděli jste, že... 

označení REMY znamená, že vlasy jsou setříděny ve směru růstu? Setkáte-li se s označením 100% lidské vlasy REMY kvality, možná máte dojem, že se jedná o vlasy exkluzivní kvality. Ve skutečnosti jde o marketing, o kvalitě či původu vlasů to nic nevypovídá.

Jaký význam to má v praxi? Pokud si pročešete vlastní vlasy po směru růstu, zjistíte, že jsou hladké a hřeben či ruka po nich krásně sklouzne. Zkusíte-li to však opačně, nepůjde to - vlasy se budou cuchat. Stejně tak se budou chovat i vlasy k prodloužení, proto je tato informace důležitá, zejména u asijských vlasů, které se zpracovávají strojově. Středoevropské a východoevropské vlasy jsou zpravidla vždy REMY, stříhají se celé copy a při jejich šetrném ručním zpracování se dbá na to, aby byl zachován originální cop.


ŘECKÉ VLASY

Řecké vlasy původem z Řecka a okolních Kyperských ostrovů se vyznačují svou ojedinělou vlnitou až kudrnatou strukturou. Životností je lze srovnávat se středoevropskými vlasy (2 - 4 roky dle následného zpracování). Oproti středoevropským vlasům jsou hrubší, zato však velmi poddajné. K dostání jsou pouze vlnité až kudrnaté, v rovné struktuře pouze výjimečně. Lze je narovnat žehličkou a po umytí se opět krásně navlní. Hodí se pro ženy s přirozeně vlnitými vlasy, ženám s velmi jemnými a rovnými vlasy je nedoporučujeme.

Řecké vlasy se nabízí v panenských přirozených odstínech černá jako uhel, přírodně černá, tmavě hnědá, středně hnědá a ojediněle také světle hnědá. Lze je také barvit až do světlých blond odstínů. Barvení vlasů však doporučujeme přenechat profesionálům, kteří mají dostatečné zkušenosti.

Země původu: Řecko, Kyperské ostrovy

Struktura vlasů: přirozeně vlnité až kudrnaté, zcela přírodní vlasy

Lesk vlasů: přirozený lesk až mat, identická shoda s našimi vlasy

Panenské odstíny: tmavé, odstín 1-4

Životnost panenských vlasů: 6 - 8 aplikací

 


KAZAŠSKÉ VLASY

Kažašské vlasy, kazachstánské vlasy neboli Kazachy pocházejí z pohraničí Kazachstánu výhradně z výkupů provedených na území této části světa. Struktura vlasů je pevnější a hrubší oproti kategorii východoevropských vlasů. 1 kazašský vlas je silný přibližně jako 1,5 vlasu východoevropského. Kažašské vlasy k prodloužení jsou dostupné především ve své přirozeně rovné struktuře. Výjimečně se nabízí se také ve vlnitých až kudrnatých copech, akteré jsou již trvalené. Trvanlivost takto provedených vln je cca 6 měsíců. Životnost Kazašských vlasů se pohybuje okolo 2 let.

Kazašské vlasy v přírodních odstínech jsou cenově velmi dostupné, ale barvené vyžadují velmi náročné odbarvovaní a cena zde stoupá.

POZOR!

Kazašské vlasy, ať již panenské (černé) nebo bělené, bývají různými dodavateli často vydávány za vlasy Středoevropské, které jsou nejdražším materiálem na trhu. Vzhledem ke své pevnosti, pružnosti a dokonale rovné struktuře je však rozdíl na pohled rozpoznatelný.

 

Země původu: Kazachstán

Struktura vlasů: velmi pevné, silné, zcela rovné přírodní vlasy

Lesk vlasů: téměř identická shoda s našimi vlasy, bývají více matné a bez nepřirozených odlesků

Panenské odstíny: černé

Životnost vlasů: 4 aplikace

 


INDICKÉ VLASY

Indické vlasy pochází z chrámových rituálních výkupů. Ve zcela surovém stavu se třídí ddo adekvátních kategorií dle kvality. Indické vlasy se vyznačují svou jemnou, vlnitou až kudrnatou strukturou a životností od 6 měsíců do 1 roku. Bohužel není mnoho zákaznic, které by měly identickou strukturu vlasů, a proto volí jiné, kvalitnější vlasové materiály, jako východoevropské nebo středoevropské vlasy. To je také důvod, proč se Indické vlasy na trhu vyskytují stále méně.

Indické vlasy jsou velmi objemné (1 vlas Východoevropský váží stejně jako 5 indických), jsou tsk ideální pro efekt zahuštění. Pro kompletní zahuštění stačí pouhých 25 pramenů, pro prodloužení vlasů není potřeba více než 75 pramínků. Větší množství pramenů představuje již velikou zátěž pro vaše přirozené vlasy a stejně tak péče o ně je pak náročnější. Objem vlasů je tak enormní, že jen pročesání trvá 15 minut.

Země původu: Indie

Struktura vlasů: nikdy nejsou rovné, vždy vlnité, kudrnaté, krepaté přírodní vlny

Lesk: vlasy v surovém stavu jsou matné, po barvení získají lehký lesk, který je srovnatelný s evropskými vlasy

Odstíny: dle vzorníku odstínů

Životnost vlasů: 4 aplikace

 

No Comments Yet.

Leave a comment