PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

Délka vlasů, struktura a gramáž – jak vybírat

DÉLKA VLASŮ, STRUKTURA A GRAMÁŽ PRO IDEÁLNÍ VÝSLEDEK PRODLOUŽENÍ

 

Délka vlasů - jaká je pro Vás ta pravá?

Jak dlouhé jsou vlasy Vašich snů? Po ramena, po lopatky, do pasu nebo ještě delší? Jak dlouhé prameny pro prodloužení budete potřebovat, to závisí i na výšce Vaší postavy. Na zobrazené siluetě níže vidíte délky vlasů ženy, která měří cca 175 cm. Jste-li vyšší postavy, délka vlasů se adekvátně zkrátí. Pokud jste nižší, délka vlasů se naopak prodlouží. Především pozor u žen vysokých 150 cm, u nichž se délka 50-55 cm se rázem stává takovou, jakou zde zaznamenává silueta s 60-65 cm dlouhými vlasy. I na délce záleží. Nekupujte zbytečně dlouhé vlasy, abyste je nemusela zbytečně zkracovat. Ušetříte tak značnou částku peněz!

OBRÁZEK VIZ. https://profibeauty.cz/jakou-delku-a-strukturu-vlasu-vybrat

 

Co byste měla vědět při výběru délky?

Výběr vlasů k prodloužení je vhodné přizpůsobit délce vlastních vlasů. Pro přirozený výsledný vzhled je dobré znát a dodržovat tři jednoduchá pravidla, díky kterým docílíte perfektního výsledku, aby přechod mezi vlastními a prodlouženými vlasy nebyl patrný. Nikdo tak na pohled nepozná, že máte prodloužené vlasy!

  1. Pokud máte vlasy kratší než 10 cm – nikdy je neprodlužujte více než o 20-30 cm
  2. Pokud máte mikádo a vlasy pouze po ramena – nedoporučujeme prodlužovat vlasy delší než 50 cm, prodloužení by nevypadalo přirozeně.
  3. Pokud  máte vlasy delší a pro prodloužení zvolíte délku nad 50 cm - je třeba zakoupit minimálně 150 g vlasů, aby měly v délkách dostatečnou hustotu

 

Věděli jste, že...

délky lze vzájemně kombinovat?

Můžete zvolit i kombinaci několika délek, při konečném stříhání tak nebude nutné vlasy příliš prostříhávat. Vše záleží na délce vlastních vlasů. Různé délky prodloužených vlasů lze vrstvit na sebe.

Například: Máte-li vlasy o délce 20 cm, v hlavní řadě můžete zvolit délku pramenů pouze 30 cm, řada pod ní bude mít 35 cm, další řada 40 cm atd. Docílíte tak velmi přirozeného efektu prodloužení  a finančně to bude výhodnější řešení, než nakoupit všechny prameny v maximální délce. Poraďte se o postupu ve svém salonu!

 

Struktura a délka vlasů - jak spolu souvisí?

V nabídce vlasů k prodloužení můžete vybírat v široké škále struktur a vlnitosti od zcela rovných po kudrnaté. Vlasy se měří v nataženém stavu a čím více jsou vlnité, tím kratší bude jejich výsledná délka v poměru k výšce postavy.

Připravili jsme pro Vás vizualizaci struktur při měřené délce vlasů 50 cm, kde je názorně vidět, o kolik jsou rovné vlasy delší než vlnité či kudrnaté. Pokud tedy chcete dlouhé prstýnky až do půlky zad, vybírejte z kategorie 60-65 cm.

OBRÁZEK VIZ. https://profibeauty.cz/jakou-delku-a-strukturu-vlasu-vybrat

 

Kolik gramů vlasů budete potřebovat?

Aby byl výsledný účes přesně podle vašeho očekávání, je třeba zvolit odpovídající počet pramenů k prodloužení. Množství vlasů se odvíjí od hustoty Vašich vlastních vlasů a podle toho, jak velký výsledný objem vyžadujete. Zvolit délku je poměrně jednoduché, složitější je to právě s objemem.  Jako praktická pomůcka Vám může posloužit tento ilustrační obrázek, který zachycuje, kolik gramů vlasů budete potřebovat pro konkrétní finální účes. Vybrat si můžete od lehkého zahuštění až po skutečně bohatou korunu krásy.

OBRÁZEK VIZ. https://profibeauty.cz/jakou-delku-a-strukturu-vlasu-vybrat

 

No Comments Yet.

Leave a comment